Przeprowadzka

3 porady dla początkujących mistrzów przeprowadzek.

Przeprowadzka jest trudnym procesem bez względu na sytuację. Niezależnie od tego, czy chodzi o przewóz mebli z domu na uniwersytet, do pierwszego domu/mieszkania, czy za granicę, wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, jak bardzo proces ten może być stresujący. Zapytaj o to kogoś, kto doświadczył prawidłowej i niewłaściwej metody przewozu mebli.

Byłem świadkiem kilku strasznych scenariuszy podczas przeprowadzki…

Przypadkowo rozbiłem urnę z babcią mojego przyjaciela na drobne kawałki..

Wszystko to wynikało z tego, że nie zatrudniono firmy bagażowej. Pomagałem przyjacielowi wyprowadzić się z domu jego dziewczyny do znacznie mniejszego mieszkania. Myślał, że trzeba spakować dosłownie wszystko, co ma, a dlaczego nie? To przecież Twój dom, przynieś to, co chcesz.
Nie wziął jednak pod uwagę tego, że jego mieszkanie znajdowało się na ostatnim piętrze, a winda po prostu przestała działać w dniu przeprowadzki. Kiedy tylko my dwaj zajęliśmy się przeprowadzką, wyglądało to na ogromne wyzwanie.
Krzyczy „Optymizm jest tu kluczem”, gdy wyciągał pudełko z maleńkiego Forda KA, rozbijając w ten sposób na beton zdjęcie byłej dziewczyny. ” Pierwsza z wielu domowych ofiar śmiertelnych” pomyślałem sobie.
Ze względu na jego niezdolność do logicznego pakowania, zostaliśmy bez herbaty i kawy, aby przeprowadzić nas przez stresujący proces przenoszenia. Czajnik został zakopany pod górą ubrań, a kubeczki były obok książek wraz z oprawionym w ramki obrazem.

Jest coraz gorzej.

Po uświadomieniu sobie, że musiał odbyć kolejne cztery wycieczki z powrotem do domu, aby odebrać pozostałe pudełka, trafił na ruch w godzinach szczytu, co zamieniło 2-godzinną przeprowadzkę w 6-godzinny horror.
Kiedyś wnieśliśmy wszystkie pudełka po wąskich schodach i weszliśmy do mieszkania, pozostał nam tylko jego dziecięcy fortepian.

Tak, widzisz, dokąd to zmierza.

On był zmęczony, my byliśmy zmęczeni. Zamiast wynająć lub nawet poprosić kogoś o pomoc, postanowiliśmy opasać fortepian i wyciągnąć go po schodach. Umieściliśmy karton pod nogami, żeby można było go podciągnąć jak rodzaj kuligu.

Oczywiście lina pękała, a fortepian spadł po schodach, rozbijając urnę z babcią Neila. Bałagan był straszny, cały korytarz zasypała prochem. Powiedziałem mu, że pozostawienie jej urny na dole schodów było niemądre. Morałem opowieści jest pamiętać, aby wybrać kompetentnych ludzi lub jeszcze lepiej, właściwą firmę typu taxi bagażowe. Mając to na uwadze, oto niektóre z najlepszych wskazówek dla początkujących.

Wskazówka #1 – Utwórz listę pakowania priorytetowego.

Oto tylko niektóre rzeczy, o których trzeba pamiętać, aby się spakować. Oczywiście pamiętaj, aby zabrać ze sobą psa (jeśli go posiadasz). Wygląda na to, że gubią się dość często, więc może warto umieścić ukochanego pieska na przednim siedzeniu.

Jeśli nie planujesz podróżować w dzień, jest szansa, że nie rozpakujesz wszystkiego w ciągu pierwszego dnia. Warto więc zdecydować, czego będziesz potrzebował, jak tylko się wprowadzisz.
Znacznie większe przedmioty, takie jak szafy, biurka i łóżka, są ważne, aby szybko przedostały się przez drzwi, ponieważ nie jest najlepszym pomysłem przenoszenie ich lub składanie później. Spanie na podłodze staje się rzeczywistością, im dłużej zostawiamy te przedmioty na korytarzu.
Niezbędne przedmioty – kawa, kubki, herbata, szybkie jedzenie, czajnik i podobne przedmioty mogą być potrzebne zaraz po przyjeździe. Nie należy więc chować ich pod 20 kg odzieży.
Przedmioty takie jak zdjęcia, lustra, artykuły spożywcze, plakaty itp. można zostawić do końca. Nie są one niezbędne dla Twojego komfortu, przynajmniej nie od razu.

Wskazówka nr 2 – Pakować wcześnie.

Oczywiste, proste, zasadnicze. Jest to niemalże oczywiste, ale pozostaje ważne jak zawsze. Nie mam zamiaru powtarzać, co każda inna strona powie ci, jest tylko jeden sposób, aby spakować się wcześnie. Upewnij się, że przeznaczyłeś na to wystarczająco dużo czasu.

Szukasz listy, tutaj jest podstawowy, ale jednocześnie odporny na wstrząsy plan do przestrzegania:

Pakowanie jednego pokoju na raz – zaczynaj od tego, co zamierzasz pakować dalej, pakowanie po pokoju to proces bardzo oszczędzający czas, który z pewnością powinieneś przyjąć. W ten sposób, po przybyciu do nowego domu, pudełka można łatwo rozpakować do przydzielonych im pokoi.
Tak, to może pójść na cele charytatywne. Byłbyś zaskoczony tym, czego nie potrzebujesz zabrać ze sobą. Jest to doskonała okazja do zorganizowania sprzedaży bagażnika samochodowego lub przekazania niechcianych przedmiotów na cele charytatywne.
Zapakuj rozsądnie, spakuj do pudełka – nie próbuj wrzucać telewizora, biurka, komputera i akwarium (pomimo imponujących efektów dźwiękowych). Z całą powagą nie warto się ranić, aby zaoszczędzić kilka pudełek.
W przypadku delikatnych przedmiotów wypełnij luki – urny babci nie są tak wytrzymałe jak buty. Nie można po prostu wrzucić delikatnych przedmiotów do pudełek, jak na przykład szalony kurier bagażowy na lotnisku. Wypełnij szczeliny w pudełkach (jeśli takie istnieją) gazetą lub nawet ubraniem, aby upewnić się, że przedmioty te nie popękają.
Oznaczaj swoje pudełka – to irytujące, gdy szukasz miejsc, w których są ulubione zdjęcia rodziny, a wszystko, co możesz znaleźć, to ryż i wieszaki na płaszcze. Oznacz swoje pudełka etykietą, w rzeczywistości oszczędza to o wiele więcej czasu i kłopotów, niż mogłoby się wydawać.
Umieść cięższe pudełka na dole – nie kładź fortepianu na górze ubrania. Kluczowy jest tu zdrowy rozsądek. Pomyśl o chomiku siedzącym na szczycie zapaśnika sumo, obaj są szczęśliwi. Odwróćmy tę koncepcję, a no cóż, nie do końca się to sprawdzi.

Wskazówka nr 3 – Źródło rzetelnej firmy takiej jak taksówka bagażowa


Zawsze jest to trudny problem. Nie tylko to, ale ważne jest, aby pamiętać, ile masz pudełek i czy rzeczywiście trzeba będzie wynająć firmę bagażową. Coraz częściej ludzie próbują przenosić swoje przedmioty za jednym zamachem i z tyłu małego auta. Nie jest to inteligentne posunięcie.

Pomimo optymizmu, musisz zmierzyć się z problemami. Uświadomisz sobie, że w twoim aucie po prostu nie ma wystarczająco dużo miejsca, więc potrzeba kilku kursów.
Jesteś zmuszony coś upuścić. Przenoszenie pięciu pudełek pod jedną ręką może wyglądać fajnie, ale nie dla tłukącego się szkła. Czy nie wolałbyś raczej zaoszczędzić wysiłku na wniesieniu tych pudełek do domu w celu rozpakowania i ułożenia wszystkiego?

Łóżko nie zmieści się w samochodzie (oczywiście), więc jesteś rozdarty między wynajmem furgonetki, która będzie kosztować więcej w ciągu dnia, a demontażem łóżka (jeśli jest to możliwe). Obie te rzeczy są niepotrzebne i lepiej byłoby, gdybyś miał tylko firmę typu taxi bagażowa, która odciąży Cię w stresie.
Wiele rąk ułatwia pracę – proces przeprowadzki będzie 10 razy szybszy, jeśli zatrudnisz firmę bagażową. Znowu, to zależy od charakteru twojej przeprowadzki. Jeśli pakujesz lekkie pudełka, być może nie musisz się martwić. Choć idealnie byłoby, gdyby proces przeprowadzki był kompletny, więc prawdopodobnie warto przyjrzeć się wynajęciu firmy bagażowej!
Z mojego osobistego doświadczenia, są to 3 najlepsze wskazówki, które mogę udzielić osobom, które przeprowadzają się po raz pierwszy. Ważne jest, aby pamiętać, aby zatrudnić firmę jak np. taksówka bagażowa, jeśli praca wydaje się za duża. Najczęściej pozwala to zaoszczędzić stres, czas i energię, które mogą być lepiej wykorzystane podczas zakładania nowego domu.

Napisz komentarz